Energia, optymizm, siła – oto, co budzi zumba w ciele każdej kobiety. Ten niezwykły taniec inspirowany jest przez wiele różnych gatunków, a przez to można o nim powiedzieć, że jest… jedyny w swoim rodzaju. Wszystko zaczęło się od choreografa Alberto Pereza w Kolumbii. To tam w latach dziewięćdziesiątych rozpoczął mieszanie elementów tańców latynoamerykańskich z elementami fitnessu. Dziś zumba zbiera cząstki hip-hopu, soca, samby, salsy, merengue, mambo, ale nawet sztuki walki czy tańca Bollywood! Taka różnorodność to gwarancja tego, że… nie będziemy się nudzić.

 

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej na pewno pozbawi Was stresu i napięć, napełni spokojem oraz poczuciem własnej pewności. Zumba to taniec stworzony po to, by poczuć w sobie wolność i nauczyć się akceptacji swojego ciała, kontroli nad nim oraz właściwego oddechu. To, czego nauczysz się podczas zumby, będzie rosło dalej – i da efekty w życiu codziennym.

 

Rozruszaj się przy zumbie!

W miastach tłumy kobiet zapisują się na zumbę, byle tylko poczuć to niebywałe połączenie tańca i aerobiku. Wśród oczywistych zalet tej aktywności – oprócz dawki endorfin i doskonałego samopoczucia, znajduje się utrata kilogramów. Wyjazdy dla kobiet z zumbą w programie to okazja, by nareszcie o siebie zadbać i zatroszczyć się o swoje ciało i swój organizm. Zła postawa ciała podczas pracy, siedzący tryb życia, dojazdy oraz obowiązki codzienne – to wszystko sprawia, że nasze ciało jest pełne punktów bólu i napięć. Odpowiednia dawka zumby pozwoli się każdej kobiecie otworzyć, a choć być może pierwszy raz będzie bardzo męczący, z każdym kolejnym treningiem odkryjesz zmiany zachodzące w Twoim ciele.

 

Jakie mięśnie są ćwiczone podczas tańca? Najprościej powiedzieć, że… wszystkie! Zumba łączy aerobik, ćwiczenia siłowe, sprawnościowe oraz interwał, jest więc najlepszym treningiem, jaki możesz sobie wyobrazić. Poprawia metabolizm oraz kondycję, wspiera układ krążeniowooddechowy. Przekonaj się o tym sama, wybierając wyjazd dla kobiet z zumbą oraz innymi zajęciami właśnie dla Ciebie.