Wyprawa marzeń – Japonia. W krainie gejsz, świątyń i pysznego jedzenia.

Tym razem zapraszam Cię na autorską wyprawę w nieco dalsze zakamarki świata – do Japonii. Jest to bezsprzecznie jeden z najpiękniejszych i najbardziej urzekających krajów jakie widziałam, a niesamowita kultura, ludzie, miejsca oraz jedzenie sprawia, że wciąż chce się tam wracać.

Data : Terimin 1 : 3-19.04.2020 (+/- jeden dzień w zależności od lotu)

Termin 2 :8-24.05.2020 +/- jeden dzień w zależności od lotu ( brak wolnych miejsc, lista rezerwowa )

Liczba miejsc : 9 plus przewodnik

Cena : 5800 zł + 10.000 jenów ( około 350 zł) + bilet lotniczy ( Między 2300 – 2500 zł)

Lot : Bilety będziemy kupować razem (chyba, że ktoś będzie chciał jechać z innego kraju lub lotniska, to wtedy może zrobić to na własną rękę). Lecieć będziemy z Warszawy, chyba, że z jakiegoś innego lotniska pojawi się superpromocja (ale wtedy potwierdzę tą opcję z Wami przed zakupieniem biletu ). Na bilet trzeba przeznaczyć 2500 zł, chociaż polować będziemy na promocje.

Jak poruszamy się na miejscu? : Lokalnymi środkami transportu. Między miastami będziemy jeździć znanymi wszystkim szybkimi pociągami tzw. Shinkansenami. Bilet na takie pociągi kosztuje około 1800 zł na 14 dni, cena biletów jest już wliczona w cenę ogólną. Bilety zwracają się już tak naprawdę przy dwóch przejazdach, a jeździć będziemy praktycznie codziennie. Oprócz tego korzystać będziemy z metra, autobusów i promu, a przede wszystkim z mocy własnych nóg. 🙂

Ubezpieczenie : Każdy jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia podstawowego. Bez tego organizator ma prawo odmówić udziału w wyprawie. ( Koszt ubezpieczenia około 100 zł)

Gdzie śpimy : W hostelach,(pokoje wieloosobowe) hotelach, w kapsułach, domach, w świątyni u mnichów.

Wyżywienie : Wyżywienie we własnym zakresie, trzeba na spokojnie przeznaczyć około 80 – 100 zł dziennie. Podsumowując na 16 dni na WSZYSTKO RAZEM trzeba przeznaczyć 10.000 zł.

Czy ta wyprawa jest dla Ciebie?

Dołącz do nas jeśli jesteś otwarta na inne kultury, poznawanie nowych smaków i masz ochotę na przygodę. Podróżujemy w bardzo kameralnej grupie i traktujemy się jak grupa przyjaciół. W jak największym stopniu próbujemy doświadczać danego miejsca, jeść tam gdzie lokalni mieszkańcy, zobaczyć jak najwięcej pięknych miejsc.

Ta wyprawa JEST dla Ciebie jeśli :

 • Chcesz przeżyć przygodę życia i poznać piękną Japonię
 • Jesteś gotowa czasami zrobić coś spontanicznie
 • Zła pogoda nie stanowi dla Ciebie problemu, bo zła pogoda po prostu nie istnieje 🙂 Parasolki i ubrania przeciwdeszczowe załatwiają sprawę
 • Jesteś otwarta na inne kultury, szanujesz inne poglądy
 • Nie marudzisz zbyt dużo 🙂
 • Nie oczekujesz noclegu w 5 * hotelach
 • Masz apetyt na życie 🙂

Ta wyprawa NIE JEST dla Ciebie jeśli :

 • Chciałabyś żeby wszędzie dowoził Cię autokar
 • Oczekujesz luksusowych noclegów
 • Każda mała zmiana planu wywołuje w Tobie atak paniki 🙂

PLAN WYPRAWY

Podczas tej wyprawy zobaczymy perełki Japonii. Na początku kilka dni spędzimy w Tokyo i okolicach (Nikko) . Zobaczymy tam między innymi Pałac cesarski razem z ogrodami, dzielnice Shibuya (a tam najbardziej ruchliwe skrzyżowanie na świecie oraz pomnik psa Hachiko ) i Asakusa , świątynie Senso -ji oraz Yasukuni, imprezową dzielncę Roppongi, modną Ginza. Będzie także okazja zajrzeć na targ rybny, a jeśli ktoś będzie miał siłę wstać przed świtem to załapie się nawet na aukcję tuńczyka.

Dla chętnych będzie też opcja dodatkowa – wzięcie udział w tradycyjnych zapasach sumo, które odbywają się 4 razy do roku. (Jeśli jesteś zainteresowana tą opcją, to daj znać przy rezerwacji – trwa to około 5 godzin, całość jest realizowana z przewodnikiem, koszt w zależności od dnia i sektoru około 400 zł).

Żeby odpocząć od zgiełku Tokyo, wybierzemy się do Kamakury, gdzie znajduje się ogromny pomnik Buddy (13,35 m) oraz do Yokohamy, gdzie będziemy mieli okazję odwiedzić dzielnicę China Town, największą w Japonii.

Na jeden dzień pojedziemy również do bajkowego Nikko, które słynie z pięknego mostu, niesamowitego kompleksu świątyń oraz ogromnego, 96 metrowego wodospadu.

Następnie skierujemy się do Kyoto, które moim skromnym zdaniem jest najpiękniejszym miastem Japonii. Dawna stolica Japonii łączy w sobie tradycyjne elementy, razem z nowoczesnością, ale robi to w bardzo subtelny sposób. W Kyoto czekają na nas niesamowite rzeczy : słynne wzgórze czerwonych bram Fushimi Inari. Na głównej drodze jest ich aż 1.000 Wejdziemy na sam szczyt – u podnóży gromadzi się wielu turystów, ale im bardziej w górę tym mniejszy tłok, aż w końcu człowiek zostaje praktycznie sam, spotykając po drodze nielicznych śmiałków. Oprócz tego : Złoty i Srebny Pawilon, las babusowy w Arashiyama oraz góra Arashyiama, na której spotkać można dzikie małpy, Kiyomizu-dera, tradycyjną dzielnicę Gion, w której będzie okazja zobaczyć Gejsze oraz kamienny ogród w świątyni Ryōan-ji.

Dla chętnych będzie możliwość wybrania się do onsenu – tradycyjnych łaźni, gorących źródeł. Samo przygotowanie się do wejścia do onsenu jest już bardzo ciekawym rytuałem.

W Kyoto organizowane są świetne free walking tours (bazują na napiwkach), podczas których lokalni mieszkańcy oprowadzją Was po tych mniej znanych miejscach i opowiadają Wam historie o życiu Japończyków.

Na jeden dzień wybierzemy się także do Nary, królestwa świątyń oraz jeleni, których na ulicach jest całe mnóstwo.

Jednym z najbardziej magicznych miejsc, które odwiedzimy będzie Koyasan. Na górze Koya znajdują się głównie świątynie zamieszkałe przez mnichów. Będziemy nocować w jednej z takich świątyń, w tradycyjnych japońskich pokojach -roykanach. Po południu dla chętnych będzie możliwość przyłączenia się do medytacji razem z mnichami, a wcześnie rano zobaczyć będzie można rytuał ognia.

Szybkim pociągiem pojedziemy również do Hiroshimy, gdzie odwiedzimy Park oraz Memoriał Ofiar Bomby Atomowej. Statkiem popłyniemy na wyspę Miyajima, a po drodze zobaczymy najbardziej znaną, niesamowitą, czerwoną bramę Torii w Japonii, która znajduje się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Na wyspie będzie możliwość, żeby odwiedzić kompleks pięknych świątyń Itsukushima-jinja i podziwiać jelenie, które spotkać można w każdym zakątku wyspy ( trzeba uważać, gdyż wyżerają wszystko co znajdzie się w zasięgu ich wzroku, a nawet wyjmować sobie jedzenie z toreb 🙂 )

Pojedziemy też do mniejszych miejscowości , jedną z nich będzie Takayama, a tam udamy się z wizytą do skansenu i tradycyjnych, japońskich domów z okresu Edu. Odwiedzimy też muzeum ludowe i popatrzymy jak żyją ludzie na prowincji.

Każdego dnia doświadczać będziemy czegoś innego – piękne miejsca, dobra kuchnia z różnorodnymi smakami, nowoczesne dzielnice, które nigdy nie śpią, a także prowincje, gdzie wszystko jest zamykane o 18.00, a życie toczy się wolno. Z okna pociągu zobaczymy zarówno nowoczesne wieżowce, jak i tradycyjne domki, pola ryżowe i urzekającą przyrodę.

W skrócie :

 • Niesamowite miejsca w Japonii : Tokyo, Kyoto, Nara, Nikko, Hiroshima Miyajima, Takayama
 • Zarówno nowoczesne jak i tradycyjne oblicze Japonii
 • Pyszne jedzenie i lokalne knajpy
 • Sławne na cały świat superszybkie pociągi
 • Nocleg u mnichów w magicznym miejscu oraz udział w ich rytuałach
 • Kąpiele w naturalnych, gorących żródłach – onsenach
 • Poznanie niezwykłej , japońskiej kultury
 • Dziko żyjące jelenie oraz małpy
 • Świątynie, kapliczki, pagody, bramy Torii
 • Niezapomniane przeżycia z grupą superkobiet 🙂


Cena obejmuje :

 • Organizację i logistykę wyprawy,
 • 14 noclegów,
 • Bilety na szybkie pociągi Shinkanseny na 14 dni,
 • Bilety na prom na wyspę Miyajima,
 • Bilety na metro oraz autobusy,
 • Wstęp do 5 świątyń w miejsach, w których wstęp jest płatny oraz do ogrodów Pałacu cesarskiego
 • Opiekę organizatorki.

Cena nie obejmuje :

 • BIletów lotniczych,
 • Ubezpieczenia,
 • Wyżywienia,
 • Dodatkowych atrakcji dla chętnych, np. sumo, wejścia na onseny,wejścia na występ gejsz, wjazd na wieżę widokową w Tokyo.

Zapytania oraz zapisy na mailu : przygodynaobcasach@gmail.com

UWAGA! Na wyjazd do Japonii nie można wykorzystać voucherów z wcześniejszych wyjazdów.