Bajkowa przygoda w Norwegii, wyprawa dla aktywnych, lipiec 2019

Termin : 14.07 – 21.07

Koszt podróży: 2400 zł ( Cena zawiera noclegi, wszystkie atrakcje, odbiór z lotniska oraz odwiezienie na lotnisko, transport przez całą wyprawę – samochód oraz promy, opiekę przewodnika górskiego, opiekę organizatorów, dokładny opis poniżej)

Dla kogo?
Dla wszystkich osób, które chciałyby poznać prawdziwą Norwegię, dziką i pełną natury. Podczas tej podróży będziemy się wspinać na norweskie klify, wędrować, przechadzać urokliwymi, norweskimi uliczkami, zwiedzać miejsca piękne, ale ukryte, moczyć stopy w krystalicznych fiordach i dużo dużo więcej!
W planach między innymi : Preikestolen , czyli jedno z najsłynniejszych miejsc w Norwegii, Trolltunga czyli Język Trolla w przepięknym Hordaland, surfowanie na dzikich plażach Jæren, zwiedzanie malowniczego miasta portowego Stavanger wraz z urokliwymi drewnianymi domkami, nocleg w Odda, pośród dzikiej natury, nieprzekształconej przez człowieka, wspinanie się po górach w Ryfylke.

O wyjeździe
Dlaczego najlepiej zwiedzać Norwegię wędrując, pływając i wspinając się na klify? Dlatego, że Norwegia to przede wszystkim piękna i dzika natura. Norwegowie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i jak tylko mają okazję, to chodzą na wyprawy. Jest tu takie powiedzenie „Det er ikke dårlig vær, bare dårlig klær„ czyli „Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania.„:) Nieważne czy wieje czy pada czy świeci słońce, zawsze znajdzie się jakieś piękne miejsce, które można zobaczyć. Nieważne w jakim kierunku się pojedzie, co chwile na horyzoncie pojawiają się fiordy, jeziora, góry. I właśnie na takie poznawanie Norwegii stawiamy!

Zapraszamy Was na aktywną i niezapomnianą podróż do regionów Rogaland oraz Hordaland . Każdy dzień będzie inny i niepowtarzalny. W planach mamy: wejście na Preikestolen czyli klif, który znajduje się 604 m nad Lysefjord (Fiordem Światła). Półka skalna ma około 25 na 25 metrów, a ze szczytu rozciągają się niesamowite widoki. Nazwa Preikestolen oznacza tyle co ambona. (Nazwa wzięła się z charakterystycznego kształtu.) Podczas całej trasy otaczać nas będą niesamowite krajobrazy/krystalicznie czyste fiordy, przepiękne w swojej surowości góry, zielone doliny. Szlak prowadzący na Preikestolen został uznany za jeden z najpiękniejszych na świecie.
Mimo, że byliśmy tam już wiele razy to zawsze chcemy wracać po więcej. Gwarantujemy, że u Ciebie też nie skończy się na jednym razie.

Odwiedzimy także narodowy Park Folgefonna, w którym znajduje się trzeci największy lodowiec w Norwegii. W parku narodowym jest mnóstwo tras, ścieżek, tych mniej i bardziej znanych, które wprowadzą Was w niesamowity świat przyrody. Nie da się tego opisać, to trzeba po prostu przeżyć. Nasz górski przewodnik dobierze odpowiednią trasę, w zależności od stopnia zaawansowania grupy.
W parku jest wszystko czego potrzeba do szczęścia miłośnikom przyrody- przeróżne gatunki roślin oraz ptaków, góry, pagórki , jeziora, skały oraz lodowiec. W parku spędzimy większość dnia, nie będziecie chciały wychodzić :)

Czeka nas także wyprawa dla odważnych, czyli na Trolltunge, czyli tak zwany Język Trolla. Przed nami do pokonania długa droga, około 10 – 12 godzin łącznie (oczywiście z przerwami). Jednak warto ! Widoki są bajeczne! Trasa jest wymagająca, ale krajobrazy po drodze zapierają dech w piersiach. Surowe góry, krystalicznie czyste fiordy, to trzeba przeżyć!
U celu naszej wędrówki będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na płaskim głazie zawieszonym 700 m n.p.m, pod którym płynie wijące się dziko jezioro.

Podczas podróży na Trolltungę oraz do parku Folgefonna będziemy jechać jedną z najpiękniejszych dróg w Norwegii Rv13. Jest to stara droga, ale przepiękna i bardzo malownicza. Wije się między górami i jeziorami. Po drodze będziemy robili przystanki na zdjęcia.

Jeden dzień spędzimy także w Sand i okolicach ( nieopodal będzie też nocleg na campingu). W Sand czekają nas niezliczone możliwości górskich wędrówek, bardziej i mniej wymagające. Jedna z tras jest trochę cięższa, ale z góry czekają nas niesamowite widoki- będziecie mogły zobaczyć 5 różnych fiordów. * Przewodnik górski dobierze trasę odpowiednią dla poziomu grupy.

Wycieczka z autoryzowanym w Norwegii przewodnikiem ( polskojęzycznym) pozwoli nam poznać wszystkie tajemnicze zakamarki Stavanger. Zobaczymy najstarszą dzielnicę Gamle Stavanger z 170 drewnianymi domami pomalowanymi na biało, niebieską promenadę, wieżę obserwatorów oraz zwiedzimy popularne, interaktywne muzeum, Muzeum Ropy Naftowej.

Oprócz tego odwiedzimy miasto sąsiadujące ze Stavanger , Wejdziemy tam na szczyt Dalsnuten, z którego rozciąga się widok między innymi na spektakularny Gandsfjord.
. Dodatkowo będziemy surfować na przepięknych plażach Jæren. Jæren to miejsce, które jest uważane za jedno z najlepszych do surfowania w Europie.
Najpierw odbędzie się 2h szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora, a potem każda z Was będzie mogła śmigać na desce tak długo na ile starczy jej sił! Będzie też czas na super zdjęcia!

Wieczorami będzie możliwość wspólnych wyjść na miasto, np. na Fargegata czyli ulicę kolorów.

Będzie też oczywiście czas wolny, tak żeby każdy na spokojnie poczuł magię Norwegii.

Noclegi : 3 noclegi w typowo norweskim domku, w centrum Stavanger. Obejrzeć go można TUTAJ

3 noclegi spędzimy także pod namiotami. ( Zapewniamy namioty, 2-4 osobowe – różne wielkości). Za niewielką opłatą można tam skorzystać z ciepłego prysznica.

Ostatnią noc spędzamy blisko Stavanger, w hostelu St.Svithun.

W domku St. Hans oraz na campingach do dyspozycji będzie kuchnia, więc bardzo tanio będzie można przygotować sobie coś do jedzenia. Często grupy składają się i razem przygotowują ciepły posiłek :)

Głównym opiekunem tej wyprawy będzie nasz przewodnik górski Czarek. Zawsze uśmiechnięty i gotowy na przygody :) Bierze pod uwagę potrzeby każdego, a trasy dopasuje pod możliwości grupy. Z nim nie można źle się bawić!
Zerknijcie na facebooka na stronę Expeditions Norway, jeśli chcecie podejrzeć ostatnie górskie i kajakarskie przygody Czarka :)

Zachęcamy do obejrzenia relacji z naszych poprzednich wypraw oraz zajrzenia do galerii.
Jedną z relacji znajdziecie TUTAJ

 

Cena zawiera:

 • 3 noclegi w typowym , norweskim domu w Stavanger, w centrum – House St. Hans
 • 3 noclegi pod namiotami na campingach ( zapewniamy namioty 2- 3 osobowe)
 • Jeden nocleg w hostelu w Stavanger, 10 minut piechotą od centrum. Pokoje 3 -4 osobowe)
 • Transport przez cały czas trwania podróży
 • Wejście na Trolltunga, Język Trolla – całodniowa wyprawa
 • Całodobową opieka organizatorki
 • Opieka przewodnika górskiego
 • Wycieczkę z autoryzowanym przewodnikiem po Stavanger
 • Całodniowa wyprawa na Prekestolen ( transport, prom, wejście na górę)
 • Wyprawę na Dalsnuten ( transport, wejście na górę, spacer po okolicy)
 • Górska wyprawa w Sand
 • Cena nie zawiera:
 • Wyżywienia
 • Lotu ( cena około 300 – 600 zł w dwie strony, pomagamy w znalezieniu najtańszej opcji, im szybciej się kupi bilety tym tańsze one będą
 • Ubezpieczenia. Organizator może pomóc w wykupieniu ubezpieczenia, cena około 50 zł.

Co wziąć ze sobą?

 • Dobre buty do wspinaczki
 • Kurtkę przeciwdeszczową
 • Zarówno cieplejsze ubrania (polar, długie spodnie) jak i letnie/pogoda w Norwegii potrafi zaskakiwać :)
 • Spodnie przeciwdeszczowe
 • Czapkę i cienkie rękawiczki
 • Śpiwór ( jeśli ktoś chce może być dodatkowo karimata)

Rezerwacja:
W celu zarezerwowania miejsca należy wypełnić kwestionariusz u dołu strony .

 

Chcę wiedzieć więcej!