Magiczny tydzień pośród fiordów.
Stavanger, Bergen i okolice.

Termin 1: 15 maja 22 maja
Termin 2:16 lipiec 23 lipiec

Koszt podróży: 6800 NOK,(czyli 3050 zł )plus bilet lotniczy (200-600 zł. Pomagamy znaleźć najtańsze opcje.)
Liczba osób: 8

Dla kogo ten wyjazd?
Dla każdego, kto chciałby poznać magiczną i dziką Norwegię, spędzić aktywnie czas, spróbować czegoś nowego, oddychać pełną piersią wśród cudownych norweskich fiordów i gór, dowiedzieć się więcej o norweskiej kulturze i przespacerować się malowniczymi uliczkami wśród drewnianych domków.
Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć prawdziwą Norwegię, zarówno jej znane miejsca jak i te niedostępne dla przeciętnego turysty.

Czego się spodziewać?
Cudownej i surowej norweskiej natury ( fiordy, góry, jeziora). Wspinania się na klify, surfowania na pięknych plażach Jæren, zwiedzania portowych miast Stavanger i Bergen, poznawania „od kuchni „norweskiej kultury, tradycji i zwyczajów, przepraw promem, niezapomniane widoki i dużo dużo więcej!
Nie będziemy nocować w 5cio gwiazdkowych hotelach i oglądać mijanych rzeczy z okien autokaru. Chodzi o to żeby w pełni przeżyć norweską przygodę i doświadczyć jak najwięcej. Trzeba też przygotować się na zmienną pogodę : czasem słońce, czasem deszcz, ale w tym też znajdziemy norweski urok!

O wyjeździe
Velkommen i Norge! Witaj w bajecznej krainie fiordów, trolli i niesamowitej norweskiej kultury. Zapraszam Cię na aktywną i niezapomnianą podróż do Stavanger, Bergen i okolic. Każdy dzień będzie inny i niepowtarzalny. W planach mamy: wejście na Preikestolen czyli klif, który znajduje się 604 m nad Lysefjord (Fiordem Światła). Półka skalna ma około 25 na 25 metrów, a ze szczytu rozciągają się niesamowite widoki. Nazwa Preikestolen oznacza tyle co ambona. (Nazwa wzięła się z charakterystycznego kształtu.) Podczas całej trasy otaczać nas będą niesamowite krajobrazy/krystalicznie czyste fiordy, przepiękne w swojej surowości góry, zielone doliny. CNN Go oraz Lonely Planet nazwały Prekestolen jeden z najbardziej spektakularnych miejsc oraz punktów widokowych na świecie.Mimo, że byłam tam już wiele razy to zawsze chce wracać po więcej.Gwarantuję, że u Ciebie też nie skończy się na jednym razie.

Czeka nas także wycieczka rowerowa, w idylliczne i malownicze zakątki norweskich wsi oraz nad wybrzeże, gdzie przebiega część szlaku rowerowego The North Sea Cycle Route. W Norwegii jest dużo pagórków oraz gór, więc trzeba przygotować się na pedałowanie i palące mięśnie, ale warto dla widoków. Po drodze miniemy ważne miejsca związane z historią Wikingów, podążymy ich śladami, usłyszycie kilka ciekawych historii! Te z Was, które zdecydują przyjechać w pierwszym terminie będą mogły uczestniczyć w norweskim dni niepodległości 17 maja. Jest to niezapomniane przeżycie! 17 maja to największe święto Norwegów. Wszyscy biorą udział w paradach, wszystkie miasta i wsie świętują, wszyscy są ubrani w bunady (tradycyjne norweskie stroje). Jest mnóstwo tańca, świętowania, muzyki i zabawy.

Oprócz tego będziemy surfować na przepięknych plażach Jæren. Jæren to miejsce, które jest uważane za jedno z najlepszych do surfowania w Europie.
Najpierw odbędzie się 2h szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora, a potem każda z Was będzie mogła śmigać na desce tak długo na ile starczy jej sił! Po wysiłku w wodzie zjemy sobie pyszny lunch na plaży. Każda z Was dostanie też oczywiście czas dla siebie, tak żeby we własnym tempie zwiedzić piękne zakątki Stavanger, malownicze uliczki, kawiarenki. Jeśli będzie taka chęć, wieczorem będziemy organizować wspólne, babskie wypady na miasto.

Potem popłyniemy promem do Bergen. Miasto to jest otoczone przez góry i fiordy, między innymi popularny Sognefjord. W Bergen wjedziemy kolejką Fløibanen na górę Fløyen a stamtąd wybierzemy się na górską wędrówkę malowniczymi szlakami (około 12 km). Lunch zjemy pośród pięknego górskiego krajobrazu (Uwaga! Na trasie możliwość spotkania trolli!). Dla chętnych będzie też możliwość pływania kajakiem.( Za dodatkową opłatą)

Codziennie będziemy miały treningi w – w miarę możliwości będziemy starały się prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu (rowery, jogging, yoga, pilates). W Bergen odbędą się warsztaty na temat zdrowego odżywiania oraz diety wegańskiej. Każda z Was otrzyma także indywidualną konsultację z dietetykiem. Dodatkowo odbędą się warsztaty Antystresowe czyli techniki radzenia sobie ze stresem. W cenę wliczone są pyszne i zdrowe wegańskie śniadania. Obiady każdy może robić /kupić we własnym zakresie (do dyspozycji będzie kuchnia w Bergen).

Zarówno po Stavanger jak i Bergen oprowadzi nas przewodnik z norweską autoryzacją.Zobaczymy zarówno te znane miejsca jak i te mniej znane, bardziej tajemnicze i bardzo urokliwe. ( Wycieczka potrwa około 2,5 godziny w każdym miejscu)

Każda uczestniczka dostanie pakiet zdjęć na emaila, które podczas podróży będzie robić nasza fotograf.

Maj : W Stavanger będziemy nocować w małym hotelu ( pokoje dwuuosobowe), około 5 minut spacerem od jeziora Mosvatnet i 15 minut od Stokkavatnet.
W Bergen będziemy nocować w domu/ apartamencie, który znajduje się nad samym fiordem! Rano będziemy mogły zrobić sobie sesję pilatesu czy yogi nad brzegiem fiordu. ( O ile nie będzie padać :) )

Lipiec: W Stavanger nocować będziemy w hotelu Clarion Hotel Energy, pokoje czteroosobowe, 600 metrów od jeziora Stokkavatnet, 1 km od jeziora Mosvatnet, 3km od centrum miasta. W Bergen nocować będziemy w domu/apartamencie Villaveien 1. Jest to jedna z najbardziej znanych willi w Bergen, zbudowana została w 1870 roku, w tradycyjnym, norweskim stylu.

Uwaga! Pogoda w Norwegii jest nieprzewidywalna, dlatego nie ma ścisłego planu. Wszystkie punkty z listy zostaną zrealizowane, ale kolejność może ulec zmianie. Liczy się dla nas spontanicznosć, dobra zabawa i bezpieczeństwo.

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w Bergen I Stavanger ( Maj : W Stavanger noclegi w hotelu blisko centrum i jeziora,pokoje dwuosobowe w Bergen noclegi w apartamencie nad samym fiordem, Lipiec: Pokoje czteroosobowe, blisko centrum, w Bergen noclegi w apartamencie blisko centrum)
 • Dzień surfowania na plaży ( 2h kursu z instruktorem , wypożyczenie sprzętu i kombinezonów)
 • Wycieczka na Preikestolen ( autobus, prom, wejście na górę z przewodnikiem)
 • Przeprawę promem ze Stavanger do Bergen
 • Wycieczka rowerem w malownicze miejsca oraz śladami Wikingów
 • Udział w paradzie 17 maja, Lipiec : Zamiast parady, wejście na Dalsnuten lub inna wycieczka w pobliżu
 • Całodobowa opieka organizatorki oraz przewodnika autoryzowanego w Norwegii
 • Codzienne treningi ( medytacja, pilates, jogging, joga, rowery itp)
 • Wjazd kolejką na górę Fløyen w Bergen plus wyprawa na szczyt Fløy
 • Wycieczkę z autoryzowanym przewodnikiem po Bergen
 • Wycieczkę z autoryzowanym przewodnikiem po Stavanger
 • Śniadania
 • Wykłady na temat zdrowego odżywiania oraz jedną indywidualna konsultację z dietetykiem
 • Warsztaty Antystresowe

Cena nie zawiera:

 • Biletów na samolot (pomoc w znalezieniu najtańszej opcji) np. linie WizzAir, Norwegian, SAS
 • Innych posiłków poza śniadaniem (można jeść na mieście bądź możemy razem przygotowywać posiłki na miejscu, kuchnia będzie dostępna.)
 • Ubezpieczenia. Organizator może pomóc w wykupieniu ubezpieczenia, cena około 50 zł.

Co wziąć ze sobą?

 • Dobre buty do wspinaczki
 • Kurtkę przeciwdeszczowa
 • Zarówno cieplejsze ubrania (polar, długie spodnie) jak i letnie/pogoda w Norwegii potrafi zaskakiwać :)
 • Wygodny strój do ćwiczeń i na rower
 • Mały koc lub mate do medytacji

Rezerwacja:
W celu zarezerwowania miejsca należy wypełnić kwestionariusz u dołu strony oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 1300 NOK ( około 550 zł). Zaliczka płatna 10 dni od podpisania umowy. Reszta kwoty płatna najpóźniej 35 dni przed wyjazdem.

Regulamin,który obowiązuje na każdej podróży jest dostępny tutaj : Regulamin 2018

Chcę wiedzieć więcej!