Magiczny tydzień pośród fiordów.
Stavanger, Bergen i okolice.

Termin 1: 15 maja 22 maja
Termin 2:16 lipiec 23 lipiec

Koszt podróży: 6800 NOK,(czyli 3050 zł )plus bilet lotniczy (Pomagamy znaleźć najtańsze opcje.)
Liczba osób: 8

Dla kogo ten wyjazd?
Dla każdego, kto chciałby poznać magiczną i dziką Norwegię, spędzić aktywnie czas, spróbować czegoś nowego, oddychać pełną piersią wśród cudownych norweskich fiordów i gór, dowiedzieć się więcej o norweskiej kulturze i przespacerować się malowniczymi uliczkami wśród drewnianych domków.
Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć prawdziwą Norwegię, zarówno jej znane miejsca jak i te niedostępne dla przeciętnego turysty.

Czego się spodziewać?
Cudownej i surowej norweskiej natury ( fiordy, góry, jeziora). Wspinania się na klify, surfowania na pięknych plażach Jæren, zwiedzania portowych miast Stavanger i Bergen, poznawania „od kuchni „norweskiej kultury, tradycji i zwyczajów, przepraw promem, niezapomniane widoki i dużo dużo więcej!
Nie będziemy nocować w 5cio gwiazdkowych hotelach i oglądać mijanych rzeczy z okien autokaru. Chodzi o to żeby w pełni przeżyć norweską przygodę i doświadczyć jak najwięcej. Trzeba też przygotować się na zmienną pogodę : czasem słońce, czasem deszcz, ale w tym też znajdziemy norweski urok!

O wyjeździe
Velkommen i Norge! Witaj w bajecznej krainie fiordów, trolli i niesamowitej norweskiej kultury. Zapraszam Cię na aktywną i niezapomnianą podróż do Stavanger, Bergen i okolic. Każdy dzień będzie inny i niepowtarzalny. W planach mamy: wejście na Preikestolen czyli klif, który znajduje się 604 m nad Lysefjord (Fiordem Światła). Półka skalna ma około 25 na 25 metrów, a ze szczytu rozciągają się niesamowite widoki. Nazwa Preikestolen oznacza tyle co ambona. (Nazwa wzięła się z charakterystycznego kształtu.) Podczas całej trasy otaczać nas będą niesamowite krajobrazy/krystalicznie czyste fiordy, przepiękne w swojej surowości góry, zielone doliny. CNN Go oraz Lonely Planet nazwały Prekestolen jeden z najbardziej spektakularnych miejsc oraz punktów widokowych na świecie.Mimo, że byłam tam już wiele razy to zawsze chce wracać po więcej.Gwarantuję, że u Ciebie też nie skończy się na jednym razie.

Czeka nas także wycieczka rowerowa, w idylliczne i malownicze zakątki norweskich wsi oraz nad wybrzeże, gdzie przebiega część szlaku rowerowego The North Sea Cycle Route. W Norwegii jest dużo pagórków oraz gór, więc trzeba przygotować się na pedałowanie i palące mięśnie, ale warto dla widoków. Po drodze miniemy ważne miejsca związane z historią Wikingów, podążymy ich śladami, usłyszycie kilka ciekawych historii! Te z Was, które zdecydują przyjechać w pierwszym terminie będą mogły uczestniczyć w norweskim dni niepodległości 17 maja. Jest to niezapomniane przeżycie! 17 maja to największe święto Norwegów. Wszyscy biorą udział w paradach, wszystkie miasta i wsie świętują, wszyscy są ubrani w bunady (tradycyjne norweskie stroje). Jest mnóstwo tańca, świętowania, muzyki i zabawy.

Oprócz tego będziemy surfować na przepięknych plażach Jæren. Jæren to miejsce, które jest uważane za jedno z najlepszych do surfowania w Europie.
Najpierw odbędzie się 2h szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora, a potem każda z Was będzie mogła śmigać na desce tak długo na ile starczy jej sił! Po wysiłku w wodzie zjemy sobie pyszny lunch na plaży. Każda z Was dostanie też oczywiście czas dla siebie, tak żeby we własnym tempie zwiedzić piękne zakątki Stavanger, malownicze uliczki, kawiarenki. Jeśli będzie taka chęć, wieczorem będziemy organizować wspólne, babskie wypady na miasto.


Potem popłyniemy promem do Bergen. Miasto to jest otoczone przez góry i fiordy, między innymi popularny Sognefjord. W Bergen wjedziemy kolejką Fløibanen na górę Fløyen a stamtąd wybierzemy się na górską wędrówkę malowniczymi szlakami (około 12 km). Lunch zjemy pośród pięknego górskiego krajobrazu (Uwaga! Na trasie możliwość spotkania trolli!). Dla chętnych będzie też możliwość pływania kajakiem.( Za dodatkową opłatą)

Codziennie będziemy miały treningi w – w miarę możliwości będziemy starały się prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu (rowery, jogging, yoga, pilates). W Bergen odbędą się warsztaty na temat zdrowego odżywiania oraz diety wegańskiej. Każda z Was otrzyma także indywidualną konsultację z dietetykiem. Dodatkowo odbędą się warsztaty Antystresowe czyli techniki radzenia sobie ze stresem. W cenę wliczone są pyszne i zdrowe wegańskie śniadania. Obiady każdy może robić /kupić we własnym zakresie (do dyspozycji będzie kuchnia w Bergen).

Zarówno po Stavanger jak i Bergen oprowadzi nas przewodnik z norweską autoryzacją.Zobaczymy zarówno te znane miejsca jak i te mniej znane, bardziej tajemnicze i bardzo urokliwe. ( Wycieczka potrwa około 2,5 godziny w każdym miejscu)

Każda uczestniczka dostanie pakiet zdjęć na emaila, które podczas podróży będzie robić nasza fotograf.

Maj : W Stavanger będziemy nocować w małym hotelu ( pokoje dwuuosobowe), około 5 minut spacerem od jeziora Mosvatnet i 15 minut od Stokkavatnet.
W Bergen będziemy nocować w domu/ apartamencie, który znajduje się nad samym fiordem! Rano będziemy mogły zrobić sobie sesję pilatesu czy yogi nad brzegiem fiordu. ( O ile nie będzie padać :) )

Lipiec: W Stavanger nocować będziemy w hotelu Clarion Hotel Energy, pokoje czteroosobowe, 600 metrów od jeziora Stokkavatnet, 1 km od jeziora Mosvatnet, 3km od centrum miasta. W Bergen nocować będziemy w domu/apartamencie Villaveien 1. Jest to jedna z najbardziej znanych willi w Bergen, zbudowana została w 1870 roku, w tradycyjnym, norweskim stylu.

Uwaga! Pogoda w Norwegii jest nieprzewidywalna, dlatego nie ma ścisłego planu. Wszystkie punkty z listy zostaną zrealizowane, ale kolejność może ulec zmianie. Liczy się dla nas spontanicznosć, dobra zabawa i bezpieczeństwo.

PROGRAM ( Przykładowy, wszystkie punkty zostaną wykonane, ale może się zmienić kolejność ze względu na pogodę).

Dzień 1, 15 maja
Przylot do Stavanger. Odbiór z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po Stavanger i zakątkach : Stare Miasto ( Gamle Stavanger) z pięknymi, drewnianymi domkami, targ rybny
( Fisketorget) , Wieża Obserwatorów ( Vålbergtårnet) , najstarsza katedra w Norwegii Domkirken, port Vågen, most Bybrua, Oljemuseum , Ulica Kolorów ( Fargegata).
Dla chętnych wieczorem do wyboru : jogging wokół Mosvatnet z ćwiczeniami na świeżym powietrzu lub wyjście na miasto żeby usiąść sobie w jednym z portowych barów / restauracji i na świeżym powietrzu wypić coś lub zjeść. ( To bardzo typowe dla Norwegów żeby siedzieć na zewnątrz, nawet jak jest zimno. )

Dzień 2, 16 maja
Całodniowa wycieczka na Preikestolen. Najpierw piechotą dojdziemy na prom, potem promem przepłyniemy na Tau ( po drodze można zrobić ładne zdjęcia, fiord i mijane wysepki są przepiękne) , dojazd busem około 20 minut i zaczynamy naszą wspinaczkę. Cudowna trasa z mnóstwem wspaniałych widoków! Na szczycie zrobimy sobie przerwę na lunch. Cała wyprawa zajmie około 8 godzin. Po powrocie dla wytrwałych jogging lub tabata/ pilates na świeżym powietrzu. ( lub po prostu odpoczynek, większość osób jest dość zmęczona po wyprawie. )

Dzień 3, 17 maja
Dziś wielkie święto Norwegów, narodowe święto 17 maja! W ten dzień będziecie mogły zobaczyć tradycyjne norweskie pochody, spróbować norweskich przysmaków i poczuć niesamowity klimat. Później dzielimy się na dwie grupy ( po cztery osoby) i jedziemy na wyprawę rowerową, śladami Wikingów i sielskich krajobrazów. Podczas gdy pierwsza grupa pedałuje, druga ma czas wolny, potem się zmieniamy.
W lipcowej opcji dłuższa wycieczka rowerowa i odwiedzenie Renesøy.

Dzień 4, 18 maja
Dzień surfowania! Jedziemy na plażę na Solę, tam przespacerujemy się po pięknej plaży Jæren, jeśli pogoda pozwoli to zrobimy sobie warsztaty antystresowe ( jeśli będzie za zimno to warsztaty odbędą się w Bergen). Później każda z nas dostanie sprzęt ( deska, pianka mokra, buty, rękawiczki, kominiarka/ kaptur) i weźmie udział w 2 godzinnym kursie pod okiem doświadczonego i certyfikowanego instruktora. Póżniej możemy pływać i surfować tak długo jak damy radę.
Jest to dość męczący dzień, ale dla wytrwałych wieczorem możliwość joggingu wokół Stokkavatnet oraz elementy tabaty/ pilatesu.

Dzień 5, 19 maja
Rano autobusem dojedziemy do portu w Risavika, a póżniej przepłyniemy promem do Bergen. W Bergen mieszkać będziemy w apartamencie / domu, położonym nad samym fiordem. Magia :) Pierwszego dnia zwiedzimy piękne centrum Bergen wraz z Fisketorget i Bryggen.
Wieczorem przeprowadzone zostaną warsztaty na temat zdrowego odżywiania / diety wegańskiej. PS. Każda z Was może skorzystać z 30 minutowej konsultacji z dietetykiem. Na miejscu umówimy się indywidualnie.
Wieczorem sesja jogi oraz medytacji.

Dzień 6, 20 maja
Dziś aktywny dzień! Kolejką wjedziemy na górę Fløyen. Roztacza się z niej przepiękny widok na Bergen! Po krótkiej przerwie na zdjęcia i podziwianie widoków ruszmy na wyprawę malowniczymi górskimi szlakami. (W zależności od poziomu grupy, dobierzemy trasę. Najkrótszy szlak to około 3 km, najdłuższy 18 km).
Wieczorem czas wolny na wyjście na miasto, podziwianie Bergen nocą.
Uwaga! Jeśli na plaży Jæren nie uda nam się przeprowadzić Warsztatów Antystresowych, to będą one miały miejsce tego dnia w Bergen.

Dzień 7, 21 maja
Trening poranny.
Dziś jest dzień luźniejszy tak żeby każdy mógł zrobić to na co ma ochotę . Propozycje :
– wjazd, wejście na górę Ulriken oraz 2 godzinna wycieczka po szlaku – Nocna wycieczka po Bergen Segwayem
– Odwiedzenie akwarium w Bergen
– Wycieczka statkiem po fiordzie
– Kajakowanie
– Centrum Nauk w Bergen, ponad 100 różnych wystaw – Muzeum sztuki współczesnej
– Jeden w wielu górskich szlaków

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w Bergen I Stavanger ( Maj : W Stavanger noclegi w hotelu blisko centrum i jeziora,pokoje dwuosobowe w Bergen noclegi w apartamencie nad samym fiordem, Lipiec: Pokoje czteroosobowe, blisko centrum, w Bergen noclegi w apartamencie blisko centrum)
 • Dzień surfowania na plaży ( 2h kursu z instruktorem , wypożyczenie sprzętu i kombinezonów)
 • Wycieczka na Preikestolen ( autobus, prom, wejście na górę z przewodnikiem)
 • Przeprawę promem ze Stavanger do Bergen
 • Wycieczka rowerem w malownicze miejsca oraz śladami Wikingów
 • Udział w paradzie 17 maja, Lipiec : Zamiast parady, wejście na Dalsnuten lub inna wycieczka w pobliżu
 • Całodobowa opieka organizatorki oraz przewodnika autoryzowanego w Norwegii
 • Codzienne treningi ( medytacja, pilates, jogging, joga, rowery itp)
 • Wjazd kolejką na górę Fløyen w Bergen plus wyprawa na szczyt Fløy
 • Wycieczkę z autoryzowanym przewodnikiem po Bergen
 • Wycieczkę z autoryzowanym przewodnikiem po Stavanger
 • Śniadania
 • Wykłady na temat zdrowego odżywiania oraz jedną indywidualna konsultację z dietetykiem
 • Warsztaty Antystresowe

Cena nie zawiera:

 • Biletów na samolot (pomoc w znalezieniu najtańszej opcji) np. linie WizzAir, Norwegian, SAS
 • Innych posiłków poza śniadaniem (można jeść na mieście bądź możemy razem przygotowywać posiłki na miejscu, kuchnia będzie dostępna.)
 • Ubezpieczenia. Organizator może pomóc w wykupieniu ubezpieczenia, cena około 50 zł.

Co wziąć ze sobą?

 • Dobre buty do wspinaczki
 • Kurtkę przeciwdeszczowa
 • Zarówno cieplejsze ubrania (polar, długie spodnie) jak i letnie/pogoda w Norwegii potrafi zaskakiwać :)
 • Wygodny strój do ćwiczeń i na rower
 • Mały koc lub mate do medytacji

Rezerwacja:
W celu zarezerwowania miejsca należy wypełnić kwestionariusz u dołu strony oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 1300 NOK ( około 550 zł). Zaliczka płatna 10 dni od podpisania umowy. Reszta kwoty płatna najpóźniej 35 dni przed wyjazdem.

Regulamin,który obowiązuje na każdej podróży jest dostępny tutaj : Regulamin 2018

Chcę wiedzieć więcej!